Jak wybrać dobre łóżeczko? – 7 rad

1. Zacznij robić rozeznanie w temacie łóżeczek już dużo wcześniej

Zawsze opłaca się rozpocząć przeglądanie opcji łóżeczek tak wcześnie, jak to możliwe i być przygotowanym na to, że możesz zmienić zdanie kilka razy. Rozważ sklep, czasy dostawy, jako opcja którą wybierasz może nie być dostępna, kiedy potrzebujesz, aby była i warto mieć zapasową koncepcję właśnie w takim przypadku.

2. Rozważ początkowo spanie malucha w kołysce

Możesz opóźnić zakup łóżeczka, jeśli zdecydujesz, że wolisz, aby dziecko spało w kołysce przez pierwsze cztery do sześciu miesięcy. Wielu rodziców wybiera tę opcję, aby dziecko czuło się otulone w środowisku bardziej przypominającym łono matki niż to, które zapewnia łóżeczko. Idąc o krok dalej niż standardowa kołyska obok łóżka rodzica, aby zachęcić do bliskości i łatwego dostępu, jest kołyska z opuszczanym bokiem. Umożliwiając wspólne spanie, zapewnia również bezpieczną i przytulną przestrzeń, która jest przeznaczona tylko dla niemowlęcia.

Posiadanie kołyski jest przydatne, ponieważ niektóre z nich mają kółka, dzięki czemu dziecko może podróżować z Tobą z pokoju do pokoju, a jeśli nie jest to Twoje pierwsze dziecko, da Ci to dodatkowy czas na przeniesienie starszych dzieci z łóżeczka do łóżka. Kołysząca się kołyska może także być kojąca dla snu dziecka.

3. Rozmiar pokoju

Łóżeczko turystyczne LinoleoJeżeli twój pokój dziecięcy jest mały, łóżeczko trzeba odpowiednio dopasować i zostawić przestrzeń dla innych mebli. Gdy przestrzeń jest ograniczona, warto rozważać zmianę stołu potrzebnego przy łóżeczku, który może być składany ścienny lub mały nakładany na wierzch łóżeczka.

Sugerujemy naszkicowanie krótkiego planu pokoju i wykonanie pomiarów podczas zakupów kluczowych mebli, aby nie tracić czasu na kupno przedmiotów, które nigdy nie zmieszczą się w przestrzeni, którą dysponujesz. Przykładowo gdy przestrzeń jest ograniczona, ty możesz chcieć rozważać zmianę stół który może być ścienny montujący lub jeden który siedzi na wierzchu łóżeczko. Zrób krótką listę w sklepie, następnie idź do domu i zmierz przestrzeń ponownie przed zamówieniem czegokolwiek.

4. Łóżeczko przekształca się w większe łóżko

Dzieci rosną bardzo szybko, dlatego łóżeczko już po roku może okazać się zbyt małe lub ograniczające, dlatego kupując zastanów się czy nie będzie lepszym wybór modelu który można rozbudowywać. Wiele łóżeczek dziecięcych jest dostarczanych z zestawami do konwersji, a inne mają zestawy, które możesz kupić, gdy będziesz ich potrzebować.

5. Uwzględnij koszt materaca

Materace są prawie zawsze dodatkiem. Czynnik ten będzie dodatkowym kosztem do Twojego budżetu i możesz się spodziewać zapłacić za dodatkowy materac od 200 zł do kilkuset zł za dobry model.

6. Poszukaj regulowanej wysokości materaca

Łóżeczko powinno mieć co najmniej dwa ustawienia wysokości materaca. Jeżeli nie chcesz co chwilę sięgać po malutkiego noworodka w głąb łóżeczka!

7. Łóżeczka na kółkach

lóżeczko Caretero z kółkamiZastanów się, czy chcesz mieć łóżeczko z kółkami, czy nie. Chociaż kółka ułatwiają przemieszczanie łóżeczka, oznaczają również, że jest ono mniej bezpieczne. Nawet jeśli kółka są mocno zablokowane, starsze dzieci są znane z przesuwania łóżeczka poprzez stawanie na materacu i potrząsanie bokami łóżeczka, co może spowodować, że znajdzie się ono w mniej bezpiecznej pozycji w pokoju dziecięcym.

Bardzo często w kółka wyposażone są łóżeczka turystyczne, które także bardzo wygodnie możesz złożyć i przetransportować, w sytuacji gdy wybierasz się na wakacje czy w odwiedziny do rodziny.

Ważna uwaga

Niniejszy przewodnik przeznaczony jest dla rodziców wybierających nowe łóżeczko. Jeżeli wybierasz łóżeczko używane, upewnij się, że jest ono w dobrych i bezpiecznym stanie. Pamiętaj, że okucia łóżeczka mogą się zużywać z wiekiem i po wielokrotnym montażu i demontażu.

 


KILKA CIEKAWYCH MODELI